Novinky

Nápověda WikiZUŠ Slovensky Česky

„Pořád se něco děje“ je slavný citát známý z historek Miroslava Donutila. Reagujeme na vaše přání a legislativní změny a neustále na vývoji informačního systému základních uměleckých škol pracujeme. Zde naleznete přehled nových funkcí v iZUŠ a jejich vylepšení.

DatumStránkaPožadavekPopis realizace
8. 10. 2014Všechny stránkyUpozornit na zobrazení neaktuálního školního rokuV případě, že se přepnete do jiného školního roku, než je právě aktuální (nyní 2014/2015), budete kromě zvýrazněného přepínače školních roků ještě o tomto informováni červeným upozorněním v pravém horním rohu každé stránky. Nemělo by se už stát, že omylem provedete změny v jiném školním roce, než jste zamýšleli.
7. 10. 2014KalendářTermíny prázdnin a státních svátkůDo iZUŠ byly doplněny termíny všech státních svátků a prázdnin v ČR a SR na celý školní rok 2014/2015 včetně termínů jarních prázdnin (dle okresů v ČR a dle krajů v SR).
6. 10. 2014Všechny stránkyUpozornit na narozeniny žákůiZUŠ se přibližuje lidem, nestará se jen o povinnou dokumentaci, ale myslí i na mezilidskou komunikaci a každodenní radosti života. Na přání našich uživatelů jsme v levém sloupci pod kalendářem zobrazili upozornění na narozeniny žáků, dnešní, zítřejší, ale i již proběhlé, pokud jste někomu zapomněli popřát. Těšíme se na Vaše další podněty, protože iZUŠ je tu především pro Vás.
5. 10. 2014ŽáciUmožnit exportovat seznam žáků i s rodnými číslyJestliže potřebujete získat seznam žáků a dále s ním pracovat např. v Excelu, může na straně Žáci použít tlačítko Exportovat seznam do souboru. Pokud máte zobrazen i sloupec Rodné číslo, budou do souboru uložena i rodná čísla žáků (platí pouze pro administrátory školy). Navíc si můžete seznam žáků podle rodných čísel seřadit.
3. 10. 2014Všechny stránkyZrychlit načítání stránekProtože iZUŠ se každým dnem vylepšuje, o čemž svědčí i přehled novinek, není možné, abychom přidávali více a více věcí, aniž bychom čas od času udělali pořádek. Zapracovali jsme na ukládání souborů do paměti prohlížeče (tzv. cache [keš]) a výsledkem je rychlejší načítání všech stránek iZUŠ. Nečekejte zázraky, protože doba potřebná k zobrazení stránky stále závisí na rychlosti Vašeho internetového připojení, výkonu počítače a schopnostech prohlížeče, ale i tak se jedná o významný posun kupředu, který šetří Váš čas.
2. 10. 2014Všechny stránky týkající se platebPřidat možnost platit v EurechŽivot přináší mnohá překvapení. A vemte si, že škola umožní rodičům platit školné v Eurech. Pomiňme přepočty kurzů, zaměřme se např. na nutnost uvádět částky v desetinných číslech (pro platby v centech) a se znakem € (víte, jak se tento znak napíše na klávesnici?). Jednoduchý požadavek znamená nepředstavitelné množství úprav, testování a ověřování všech souvislostí. Jsme rádi, že se nám tento úkol podařilo zvládnout a výsledná evidence plateb je pro vás tak snadná, jak to jen jde.
1. 10. 2014KontaktRozdělit kontakty na školu a iZUŠMnozí rodiče se místo na školu obrací se svými dotazy ohledně studia svých dětí na pracovníky iZUŠ a naopak s technickými dotazy zatěžují školu. Rozdělili jsme stranu Kontakty na dvě části a dosavadní kontakty schovali pod dva odkazy. Uživatelé se nyní lépe zorientují v tom, koho chtějí kontaktovat. Navíc jsme zřídili samostatnou infolinku, kam mohou uživatelé iZUŠ volat s žádostí o radu ohledně informačního systému základních uměleckých škol iZUŠ.
30. 9. 2014Výkaz o základní umělecké škole (S 24-01)Informovat o nezbytných údajích potřebných pro vyplnění statistického Výkazu o ZUŠIhned pod nadpisem "Výkaz o základní umělecké škole (S 24-01)" se nachází informace, které údaje jsou nutné pro správné sečtení žáků a jak můžete údaje snadno zkontrolovat.
29. 9. 2014Žáci, Osobní údaje žákaMít možnost zobrazit Rodné číslo v seznamu žáků a v Osobních údajích žákaNa základě podnětů od uživatelů iZUŠ jsme zapracovali do systému možnost pro Administrátory školy, kteří si nyní můžou zapnout zobrazení Rodného čísla v seznamu žáků a také jej vidí v Osobních údajích žáka.
28. 9. 2014Přidat platbuUmožnit vkládání souboru s koncovkou .aboSchopnost importovat výpisy transakcí z banky ve formátu ABO má iZUŠ již dlouho, doposud však tyto soubory měly koncovku .gpc nebo .txt. Nyní některé banky začaly exportovat soubory s koncovkou .abo, import plateb jsme tedy pro tyto soubory přizpůsobili.

Strana Předchozí strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Další strana    Zobrazit všechny novinky na jedné straně    Celkem 313 novinek

Vytvořeno pomocí iZUŠ (www.izus.cz)