Novinky

Nápověda WikiZUŠ Slovensky Česky

„Pořád se něco děje“ je slavný citát známý z historek Miroslava Donutila. Reagujeme na vaše přání a legislativní změny a neustále na vývoji informačního systému základních uměleckých škol pracujeme. Zde naleznete přehled nových funkcí v iZUŠ a jejich vylepšení.

DatumPožadavekPopis realizace
24. 11. 2012Umístit kurzor do políčka pro uživatelské jméno pro možnost okamžitého psaníKdyž jste přišli na www.izus.cz, museli jste před vyplněním přihlašovacích údajů kliknout do políčka pro uživatelské jméno. Nyní již nemusíte. Při příchodu na iZUŠ můžete ihned začít psát Vaše uživatelské jméno, po jeho vyplnění stačí stisknout klávesu Tab (tabulátor – na klávesnici vlevo od písmene Q), zadat heslo a potvrdit klávesou Enter. Nemusíte již vůbec sahat po myši, přihlášení můžete provést jen pomocí klávesnice.
23. 11. 2012Předejít chybám při zadávání datČastou chybou při zadávání dvojice dat (časového rozmezí od-do) je nastavení počátečního data později než konečného data (výsledkem může být např. 3. září až 1. září nebo 3. září 2012 až 28. června 2012). Při této chybě je uživatel na chybné zadání upozorněn a chyba eliminována alespoň srovnáním obou dat.
22. 11. 2012Přidat možnost rychlého nastavení Data přijetí do ZUŠ a dalších datJakékoli datum v iZUŠ můžete zadat výběrem dne, měsíce a roku z rozbalovacích seznamů nebo využitím tlačítka kalendáře. Často zadávaná data (jako jsou např. začátek a konec školního roku) můžete ještě rychleji nastavit kliknutím na odkaz, který je zobrazen vedle zadávaného data. Nově je takto možné nastavit v Osobních údajích žáka Datum přijetí do ZUŠ a Datum ukončení studia, v Osobních údajích zaměstnance data V ZUŠ od a V ZUŠ do.
21. 11. 2012Zrychlit uživatelům s pomalým internetovým připojením načítání iZUŠProgramový kód iZUŠ je posílán komprimovaný, což poznají především uživatelé s pomalým internetovým připojením, kterým se může načítání iZUŠ zrychlit až čtyřnásobně. Přenáší se jen čtvrtinové množství dat. Uživatelé, kteří platí za přenesená data (např. na mobilním telefonu), významně ušetří.
20. 11. 2012Změnit všechny výskyty textu "internetová dokumentace základní umělecké školy" na "internetová dokumentace základních uměleckých škol"Denně nám chodí desítky e-mailů od rodičů a žáků, kteří se ptají na záležitosti jejich školy v domnění, že máme na starosti jen jednu školu. iZUŠ již využilo 140 škol v celé České republice a zájem přichází i ze Slovenska. Změnili jsme text, který by mohl uživatele mást, a všechny rodiče a žáky upozorňujeme, aby se se svými dotazy týkajícími se studia obraceli přímo na konkrétní učitele, případně na vedení dané školy.
19. 11. 2012Tisknout seznamy včetně barevných upozorněníPokud si budete chtít vytisknout seznam žáků či zaměstnanců, na stránce Žáci či Zaměstnanci klikněte na tlačítko Tisknout seznam. Nyní se vám vytisknou i barevná upozornění na nezaplacené školné, nedostatky v Dokumentech či Osobních údajích. Skryty byly nepotřebné informace, aby více prostoru zůstalo pro samotné seznamy.
18. 11. 2012Nastavit tiskové podoby dokumentů pro aktuální verze prohlížečůKaždá nová verze internetového prohlížeče přináší množství oprav chyb z předchozích verzí, případně i nové funkce. S jejich příchodem je vždy třeba zkontrolovat, zda se v nich dokumenty zobrazují správně. Učinili jsme potřebná nastavení, aby i v nových verzích prohlížečů byly dokumenty v pořádku zobrazeny.
17. 11. 2012Umožnit upravit zápis v třídní knize kliknutím na datum výukyKliknutím na datum výuky (ať už v tabulce s probíranou látkou nebo v seznamu žáků) je možné zápis upravit. Odkazy jsou přístupné, pokud zrovna některý zápis neupravujete, abyste překliknutím na jiný zápis nepřišli o provedené úpravy. Nejdříve zápis uložte (případně zrušte úpravy kliknutím na Neuložit) a potom upravujte další zápis. V této souvislosti byl doplněn nápovědný text zobrazený vespod stránky.
16. 11. 2012Umožnit zobrazit poznámky k žákům přímo v tabulcePokud k žákovi zapíšete poznámky (hodnocení, důvod nepřítomnosti apod.), zobrazí se vedle docházky hvězdička (např. O*), po ukázání myší na docházku se tyto poznámky zobrazí. Pokud chcete poznámky vidět v tabulce rovnou, můžete nyní zatrhnout volbu "Zobrazit poznámky k žákům přímo v tabulce". Nastavení se uloží a vždy v této třídní knize budete poznámky vidět. Pro skrytí poznámek volbu odškrtněte. Zobrazení poznámek k žákům přímo v tabulce je vhodné zejména pro velké obrazovky při Nastavení vzhledu iZUŠ na Dynamickou šířku stránky.
15. 11. 2012Umožnit upravit zápis v třídní knize kliknutím na datum výukyKliknutím na datum výuky (ať už v tabulce s probíranou látkou nebo v seznamu žáků) je možné zápis upravit. Odkazy jsou přístupné, pokud zrovna některý zápis neupravujete, abyste překliknutím na jiný zápis nepřišli o provedené úpravy. Nejdříve zápis uložte (případně zrušte úpravy kliknutím na Neuložit) a potom upravujte další zápis. V této souvislosti byl doplněn nápovědný text zobrazený vespod stránky.

Strana Předchozí strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Další strana    Zobrazit všechny novinky na jedné straně    Celkem 308 novinek

Vytvořeno pomocí iZUŠ (www.izus.cz)