Novinky

Nápověda WikiZUŠ Slovensky Česky

„Pořád se něco děje“ je slavný citát známý z historek Miroslava Donutila. Reagujeme na vaše přání a legislativní změny a neustále na vývoji informačního systému základních uměleckých škol pracujeme. Zde naleznete přehled nových funkcí v iZUŠ a jejich vylepšení.

DatumStránkaPožadavekPopis realizace
13. 11. 2012AkceZobrazovat mezi akcemi i dny pracovního volnaMezi akcemi se nyní zobrazují svátky a prázdniny, tyto dny pracovního volna není možné upravovat. Akce konané v různých týdnech a měsících jsou od sebe odděleny přerušovanou, potažmo tečkovanou čárou.
12. 11. 2012NápovědaUvést příklady, jak je možné propojit iZUŠ a školní webDo Nápovědy byla přidána odpověď na další často kladený dotaz "Je možné propojit iZUŠ a školní web?".
12. 11. 2012Hlavní stranaV Nejbližších akcí zobrazovat i akce uveřejněné na školním webuPokud má škola na svém webu umístěn seznam akcí ve formátu XML, který má snadno čitelnou strukturu a je možné jej automaticky zpracovávat, je tento soubor načten do iZUŠ a akce z něj zobrazeny mezi nejbližšími akcemi. Můžete tak být snadno v týdenním předstihu informováni o koncertech, besídkách, schůzích a jiných akcích, které jsou zveřejněny na webu školy.
12. 11. 2012Hlavní stranaV Nejbližších akcích před datem zobrazit i den v týdnuPro lepší přehlednost byl před datum akce přidán i den v týdnu, např. že se akce koná v pondělí. Název akce je nyní zvýrazněn tučným písmem. Pokud jsou u akce vyplněny poznámky (např. program koncertu, kdo za akci zodpovídá apod.), zobrazí se po ukázání myší na řádek s akcí. Akce konané v různých týdnech jsou odlišeny přerušovanou čárou, v různých měsících tečkovanou čárou.
12. 11. 2012Hlavní stranaV Nejbližších akcích zobrazovat i dny pracovního volnaV seznamu akcí na následující týden jsou nyní zobrazeny i svátky, prázdniny či jiné dny pracovního volna. Tyto akce neobsahují údaj o čase, pouze datum.
11. 11. 2012Hlavní stranaZpřehlednit Datum a čas výuky předvyplněných zápisů v třídních kniháchNa Hlavní straně jsou zobrazovány předvyplněné zápisy v třídních knihách. První sloupec tabulky je Datum a čas pravidelné výuky, obsahující den v týdnu, datum a čas. Jednotlivé hodnoty byly odděleny a zarovnány pod sebe, aby byl celý údaj lépe čitelný. Nově jsou přerušovanou čárou odlišeny zápisy v různých týdnech.
10. 11. 2012Hlavní stranaUpozornit na zapnutý Caps LockKdyž uživatel zadává uživatelské jméno a heslo, často si nevšimne, že má zapnutý Caps Lock (píše velkými písmeny, místo "novak" napíše "NOVAK"), v tom případě se přihlášení nezdaří. Nyní je při stisknuté klávese Caps Lock na psaní velkých písmen upozorněn.
9. 11. 2012Nové hesloV e-mailu s novým heslem uvést přímý odkaz na přihlášeníPokud si uživatel nechá zaslat nové heslo, přijde mu v e-mailové zprávě, která nyní obsahuje odkaz na přímé přihlášení. Kliknutím na odkaz se otevře stránka www.izus.cz, předvyplní se uživatelské jméno a heslo, uživatel klikne jen na tlačítko Přihlásit a dojde k přihlášení do iZUŠ. Nemusí tak uživatelské jméno a heslo psát ručně do přihlašovacího formuláře, případně kopírovat z e-mailu.
9. 11. 2012Hlavní stranaOdstranit mezery z uživatelského jména a hesla při přihlášeníPokud uživatel zadá uživatelské jméno či heslo s nějakým znakem navíc, přihlášení se nezdaří – "novakjan" není totéž jako pouze "novak". To platí i s mezerami – " novak   " (jedna mezera před a tři mezery za novak) není totéž jako pouze "novak". Tato chyba se stává, pokud uživatel zkopíruje uživatelské jméno či heslo odjinud a označí navíc i okolní text. Nyní jsou mezery před i za uživatelským jménem či heslem ignorovány, proto se přihlášení zdaří, i když se uživatel dopustí takto chybného zadání.
8. 11. 2012Hlavní stranaUmožnit na Nástěnku vkládat odkazyPokud na Nástěnku vložíte vzkaz, který obsahuje webovou adresu (např. www.izus.cz), stane se tato adresa odkazem. Odkazovaná stránka se otevře v novém okně prohlížeče.

Strana Předchozí strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Další strana    Zobrazit všechny novinky na jedné straně    Celkem 307 novinek

Vytvořeno pomocí iZUŠ (www.izus.cz)