Novinky

Nápověda WikiZUŠ Slovensky Česky

„Pořád se něco děje“ je slavný citát známý z historek Miroslava Donutila. Reagujeme na vaše přání a legislativní změny a neustále na vývoji informačního systému základních uměleckých škol pracujeme. Zde naleznete přehled nových funkcí v iZUŠ a jejich vylepšení.

DatumPožadavekPopis realizace
14. 11. 2012Mezi akcemi zobrazovat i akce uveřejněné na školním webu, zpřehlednit seznam akcíPokud má škola na svém webu umístěn seznam akcí ve formátu XML, který má snadno čitelnou strukturu a je možné jej automaticky zpracovávat, je tento soubor načten do iZUŠ a akce z něj zobrazeny mezi akcemi vloženými v iZUŠ. Můžete tak být snadno v týdenním předstihu informováni o koncertech, besídkách, schůzích a jiných akcích, které jsou zveřejněny na webu školy. O možnostech propojení školního webu a iZUŠ se dočtete v Nápovědě.
Pro lepší přehlednost byl před datum akce přidán i den v týdnu, např. že se akce koná v pondělí. Název akce je nyní zvýrazněn tučným písmem. Akce konané v různých týdnech jsou odlišeny přerušovanou čárou, v různých měsících tečkovanou čárou. Byl upraven a doplněn nápovědný text umístěný vespod stránky, který všechny zmíněné funkce popisuje.
13. 11. 2012Zobrazovat mezi akcemi i dny pracovního volnaMezi akcemi se nyní zobrazují svátky a prázdniny, tyto dny pracovního volna není možné upravovat. Akce konané v různých týdnech a měsících jsou od sebe odděleny přerušovanou, potažmo tečkovanou čárou.
12. 11. 2012V Nejbližších akcích zobrazovat i dny pracovního volnaV seznamu akcí na následující týden jsou nyní zobrazeny i svátky, prázdniny či jiné dny pracovního volna. Tyto akce neobsahují údaj o čase, pouze datum.
12. 11. 2012V Nejbližších akcích před datem zobrazit i den v týdnuPro lepší přehlednost byl před datum akce přidán i den v týdnu, např. že se akce koná v pondělí. Název akce je nyní zvýrazněn tučným písmem. Pokud jsou u akce vyplněny poznámky (např. program koncertu, kdo za akci zodpovídá apod.), zobrazí se po ukázání myší na řádek s akcí. Akce konané v různých týdnech jsou odlišeny přerušovanou čárou, v různých měsících tečkovanou čárou.
12. 11. 2012V Nejbližších akcí zobrazovat i akce uveřejněné na školním webuPokud má škola na svém webu umístěn seznam akcí ve formátu XML, který má snadno čitelnou strukturu a je možné jej automaticky zpracovávat, je tento soubor načten do iZUŠ a akce z něj zobrazeny mezi nejbližšími akcemi. Můžete tak být snadno v týdenním předstihu informováni o koncertech, besídkách, schůzích a jiných akcích, které jsou zveřejněny na webu školy.
12. 11. 2012Uvést příklady, jak je možné propojit iZUŠ a školní webDo Nápovědy byla přidána odpověď na další často kladený dotaz "Je možné propojit iZUŠ a školní web?".
11. 11. 2012Zpřehlednit Datum a čas výuky předvyplněných zápisů v třídních kniháchNa Hlavní straně jsou zobrazovány předvyplněné zápisy v třídních knihách. První sloupec tabulky je Datum a čas pravidelné výuky, obsahující den v týdnu, datum a čas. Jednotlivé hodnoty byly odděleny a zarovnány pod sebe, aby byl celý údaj lépe čitelný. Nově jsou přerušovanou čárou odlišeny zápisy v různých týdnech.
10. 11. 2012Upozornit na zapnutý Caps LockKdyž uživatel zadává uživatelské jméno a heslo, často si nevšimne, že má zapnutý Caps Lock (píše velkými písmeny, místo "novak" napíše "NOVAK"), v tom případě se přihlášení nezdaří. Nyní je při stisknuté klávese Caps Lock na psaní velkých písmen upozorněn.
9. 11. 2012Odstranit mezery z uživatelského jména a hesla při přihlášeníPokud uživatel zadá uživatelské jméno či heslo s nějakým znakem navíc, přihlášení se nezdaří – "novakjan" není totéž jako pouze "novak". To platí i s mezerami – " novak   " (jedna mezera před a tři mezery za novak) není totéž jako pouze "novak". Tato chyba se stává, pokud uživatel zkopíruje uživatelské jméno či heslo odjinud a označí navíc i okolní text. Nyní jsou mezery před i za uživatelským jménem či heslem ignorovány, proto se přihlášení zdaří, i když se uživatel dopustí takto chybného zadání.
9. 11. 2012V e-mailu s novým heslem uvést přímý odkaz na přihlášeníPokud si uživatel nechá zaslat nové heslo, přijde mu v e-mailové zprávě, která nyní obsahuje odkaz na přímé přihlášení. Kliknutím na odkaz se otevře stránka www.izus.cz, předvyplní se uživatelské jméno a heslo, uživatel klikne jen na tlačítko Přihlásit a dojde k přihlášení do iZUŠ. Nemusí tak uživatelské jméno a heslo psát ručně do přihlašovacího formuláře, případně kopírovat z e-mailu.

Strana Předchozí strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Další strana    Zobrazit všechny novinky na jedné straně    Celkem 308 novinek

Vytvořeno pomocí iZUŠ (www.izus.cz)