Novinky

Nápověda WikiZUŠ Slovensky Česky

„Pořád se něco děje“ je slavný citát známý z historek Miroslava Donutila. Reagujeme na vaše přání a legislativní změny a neustále na vývoji informačního systému základních uměleckých škol pracujeme. Zde naleznete přehled nových funkcí v iZUŠ a jejich vylepšení.

DatumStránkaPožadavekPopis realizace
10. 11. 2012Hlavní stranaUpozornit na zapnutý Caps LockKdyž uživatel zadává uživatelské jméno a heslo, často si nevšimne, že má zapnutý Caps Lock (píše velkými písmeny, místo "novak" napíše "NOVAK"), v tom případě se přihlášení nezdaří. Nyní je při stisknuté klávese Caps Lock na psaní velkých písmen upozorněn.
9. 11. 2012Nové hesloV e-mailu s novým heslem uvést přímý odkaz na přihlášeníPokud si uživatel nechá zaslat nové heslo, přijde mu v e-mailové zprávě, která nyní obsahuje odkaz na přímé přihlášení. Kliknutím na odkaz se otevře stránka www.izus.cz, předvyplní se uživatelské jméno a heslo, uživatel klikne jen na tlačítko Přihlásit a dojde k přihlášení do iZUŠ. Nemusí tak uživatelské jméno a heslo psát ručně do přihlašovacího formuláře, případně kopírovat z e-mailu.
9. 11. 2012Hlavní stranaOdstranit mezery z uživatelského jména a hesla při přihlášeníPokud uživatel zadá uživatelské jméno či heslo s nějakým znakem navíc, přihlášení se nezdaří – "novakjan" není totéž jako pouze "novak". To platí i s mezerami – " novak   " (jedna mezera před a tři mezery za novak) není totéž jako pouze "novak". Tato chyba se stává, pokud uživatel zkopíruje uživatelské jméno či heslo odjinud a označí navíc i okolní text. Nyní jsou mezery před i za uživatelským jménem či heslem ignorovány, proto se přihlášení zdaří, i když se uživatel dopustí takto chybného zadání.
8. 11. 2012Hlavní stranaUmožnit na Nástěnku vkládat odkazyPokud na Nástěnku vložíte vzkaz, který obsahuje webovou adresu (např. www.izus.cz), stane se tato adresa odkazem. Odkazovaná stránka se otevře v novém okně prohlížeče.
7. 11. 2012NovinkyJednotlivé novinky od sebe více vizuálně oddělitPro zlepšení přehlednosti bylo přidáno odsazení nad i pod každou novinku. Popis realizace je tak více oddělen a nepůsobí jednolitě.
6. 11. 2012NastaveníUmožnit nastavení zapisování hodin do třídních knihV třídních knihách máte nyní možnost zatrhnout volby, které Vám urychlí zapisování hodin, viz novinka níže. Možnost uložit si nastavení, aby Vám vždy byla nabízena další hodina k zápisu, máte nyní i na stránce Nastavení.
6. 11. 2012Třídní kniha pro individuální a skupinovou výuku, Třídní kniha pro kolektivní výukuUsnadnit zapisování do třídních knihZapisování hodin je nejčastěji využívanou funkcí iZUŠ. Učitelé vyplní denně tisíce třídních knih. Proto jsme zapracovali na vylepšeních, aby bylo zapisování ještě snadnější, rychlejší a efektivnější. Standardní postup je ten, že na Hlavní straně kliknete u žáka či kolektivu na tlačítko Zapsat hodinu, zápis doplníte, uložíte, jdete opět na Hlavní stranu, kliknete na Zapsat hodinu a tak stále dokola, než zapíšete všechny hodiny. Nyní máte možnost před uložením zápisu zatrhnout volbu "Zapsat další hodinu" a dokonce zatrhnout volbu "Vždy". Výsledkem je, že se celý proces zautomatizuje a po uložení je Vám hned nabídnuta další hodina k zápisu. Volba "Vždy" toto nastavení uloží a pokaždé již bude moct pokračovat zápisem další hodiny. Až doplníte všechny zápisy, jste na Hlavní straně informováni, že nebyl nalezen žádný žák či kolektiv, kterému by bylo třeba zapsat hodinu. Dalším urychlením je přesunutí kurzoru do Probírané látky, takže můžete ihned začít psát. O těchto nových možnostech jste informováni v nápovědném textu zobrazeném v třídních knihách. Políčko pro psaní probírané látky bylo zvětšeno na 3 řádky, takže se do něj vejde více viditelného textu a nemusíte tak často text posouvat. Nově byla také řada tlačítek přesunuta nad nápovědný text, aby byla tlačítka snadněji přístupná.
5. 11. 2012Třídní kniha pro individuální a skupinovou výuku, Třídní kniha pro kolektivní výukuUpravit nápovědný text, aby popisoval jednotlivé části třídní knihyKaždá stránka v iZUŠ obsahuje nápovědný text popisující všechny dostupné funkce. V třídních knihách jsme tento text rozdělili do třech odstavců, aby reflektoval tři části třídní knihy, tedy tabulku se zápisy hodin, úpravu zápisu a řadu tlačítek. Uživatel se tak snáze zorientuje v tom, co se kde nachází a jak kterou funkci použít.
4. 11. 2012Třídní kniha pro individuální a skupinovou výuku, Třídní kniha pro kolektivní výuku, Katalog nastudovaných skladeb a záznamy o vystoupeníTlačítko pro smazání přesunout do editaceSmazání nebývá tak častou operací, proto bylo tlačítko Smazat přesunuto z výpisu zápisů do úpravy zápisu. Tím se zvětšil prostor v tabulce a vejde se do ní více textu. Budete-li chtít zápis smazat, klikněte nejdříve na tlačítko Upravit a teprve potom na tlačítko Smazat. O tento postup byla doplněna na stránce zobrazená nápověda.
3. 11. 2012Třídní kniha pro kolektivní výukuVíce řádků pro probíranou látkuEditační pole pro probíranou látku a poznámky byla upravena, aby obsahovala více řádků a mohli jste v textu dělat odřádkování (pomocí klávesy Enter) stejně, jako je tomu v Třídní knize pro individuální a skupinovou výuku. Tlačítka Uložit a Neuložit byla pro větší srozumitelnost přejmenována na Uložit zápis a Neuložit zápis.

Strana Předchozí strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Další strana    Zobrazit všechny novinky na jedné straně    Celkem 311 novinek

Vytvořeno pomocí iZUŠ (www.izus.cz)