Novinky

Nápověda WikiZUŠ Slovensky Česky

„Pořád se něco děje“ je slavný citát známý z historek Miroslava Donutila. Reagujeme na vaše přání a legislativní změny a neustále na vývoji informačního systému základních uměleckých škol pracujeme. Zde naleznete přehled nových funkcí v iZUŠ a jejich vylepšení.

DatumStránkaPožadavekPopis realizace
30. 10. 2014Třídní kniha pro individuální a skupinovou výuku, Třídní kniha pro kolektivní výukuTlačítka pro nastavení docházky žákaZeptali jsme se uživatelů iZUŠ, co si přejí, a oni odpověděli: Zpříjemnit vyplňování třídních knih – tlačítka pro nejčastější docházku.
Nyní je tedy vedle docházky žáka tlačítko, které nastaví nejčastější docházku. Třídní kniha pro individuální výuku vám přednastavuje docházku na Přítomen, nejčastější změnou, kterou provádíte, je tedy Omluven (tlačítko "O"). Třídní kniha pro kolektivní výuku nepředvyplňuje žádnou docházku, ale nejčastěji nastavujete hromadnou docházku na Přítomen (tlačítko "I") a u jednotlivých žáků uvádíte jen výjimky, tedy nejčastěji Omluven (tlačítko "O").
Věříme, že se vám toto zpříjemnění bude líbit. Každé ušetření času a zvýšení komfortu učitelé vítají. Těšíme se na vaše další přání.
28. 10. 2014Nastavení uživateleZobrazit, zda přihlašovací údaje byly zaměstnancům, žákům a zákonným zástupcům již odeslány e-mailem, případně zda si je změniliDo seznamu uživatelů (zaměstnanců, žáků a zákonných zástupců) jsme přidali dva nové sloupce (Zaslány a Změněny), které vás informují, zda byly přihlašovací údaje (uživatelské jméno a heslo) již konkrétní osobě zaslány e-mailem, připadně zda si je osoba změnila.
27. 10. 2014Rozvrh hodin zaměstnanceMít možnost uložit si svou zálohu rozvrhu hodinNyní si můžete v případě potřeby svůj Rozvrh hodin kdykoliv zazálohovat (nezávisle na každoměsíčním ukládání k 15. dni v měsíci). Tuto zálohu si můžete kdykoliv zpětně zobrazit a případně vytisknout. Tuto zálohu není již možné měnit, slouží tedy k uchování stavu rozvrhu k určitému okamžiku.
26. 10. 2014Zákony, vyhlášky a jiné dokumentyAktualizovat Kritéria hodnocení České školní inspekceČeská školní inspekce každý rok uveřejňuje Kritéria hodnocení podmínek, průběhu a výsledků vzdělávání a Přílohy ke kritériím. Přidali jsme je mezi dokumenty, abyste byli na případnou kontrolu dobře připraveni. Nemusíte se však bát, iZUŠ vám svými automatickými kontrolami situaci značně ulehčuje, máte okamžitý přehled o nedostatcích na vaší škole a můžete je napravit.
Protože dokumentů na straně Zákony, vyhlášky a jiné dokumenty stále přibývá, pro lepší orientaci jsme vytvořili Obsah.
Přejmenovali jsme též oddíl Ostatní dokumenty na konkrétnější název – Inspekce a předpisy.
25. 10. 2014Roční studijní plán žákaZobrazovat ročníkové výstupy ze všech individuálně a skupinově vyučovaných předmětůPokud v třídní knize pro individuální a skupinové vyučování vedete více předmětů zároveň, uvítáte skutečnost, že pod Studijním plánem žáka nyní uvidíte ročníkové výstupy ze všech individuálně a skupinově vyučovaných předmětů (pokud jsou vyplněny na straně Studijní zaměření a předměty).
21. 10. 2014Nastavení uživateleU zákonných zástupců zobrazit, se kterými žáky jsou spojeniAby bylo možné rozlišit mezi sebou zákonné zástupce stejného jména (máme např. více rodičů jménem Novák Jan), zobrazují se nyní u každého zákonného zástupce i žáci, se kterými jsou zákonní zástupci spojeni, včetně studijních zaměření.
Dále jsme u seznamu zaměstnanců umožnili řazení podle sloupce Typ uživatele. Nyní si tedy můžete zaměstnance seřadit podle uživatelských práv.
20. 10. 2014Příkaz k úhradě půjčovnéhoZobrazovat všechny Příkazy k úhradě půjčovnéhoV náhledu Příkazu k úhradě půjčovného v Dokumentech zaměstnance i v Dokumentech žáka nyní naleznete nejen ten právě platný, ale všechny vystavené a dosud neuhrazené Příkazy k úhradě půjčovného.
19. 10. 2014Nastavení uživateleZobrazit podrobnosti o uživateliPokud je ve škole více žáků stejného jména, nebylo na první pohled patrné, který uživatel se váže k požadovanému žákovi. Tomu už je konec. Ukázáním myší na žáka zjistíte, jaká studuje studijní zaměření, a ihned tak poznáte, o kterého žáka jde. Ukázáním na zákonného zástupce zjistíte celé jeho jméno včetně titulů. Ukázáním na vedoucího pracovníka se objeví seznam jeho podřízených. Nemusíte tak nic dohledávat, proklikávat se k požadované informaci, vše máte jako na dlani.
18. 10. 2014Zákony, vyhlášky a jiné dokumentyUveřejnit úplné znění Školského zákona z roku 2011Školská zákon prošel mnoha novelami. Jeho poslední úplné znění z roku 2011 naleznete na stránce Zákony, vyhlášky a jiné dokumenty. Chtěli byste mít na této stránce další potřebné dokumenty? Napište nám.
17. 10. 2014Nastavení uživateleGenerovat hezká uživatelská jménaBezpečnost iZUŠ je velmi důležitá. Silná hesla zaručují, že k osobním údajům žáků a zákonných zástupců se nedostane nepovolaná osoba. Při generování přihlašovacích údajů systém přiřazoval komplikovaná uživatelská jména (např. swntkljt apod.), která si uživatelé po prvním přihlášení změnili na lépe zapamatovatelná (např. novak.jan). Nyní iZUŠ usnadňuje uživatelům práci a přímo generuje uživatelská jména, která uživatelé požadují. Používání iZUŠ je tak ještě jednodušší.

Strana Předchozí strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Další strana    Zobrazit všechny novinky na jedné straně    Celkem 311 novinek

Vytvořeno pomocí iZUŠ (www.izus.cz)