Novinky

Nápověda WikiZUŠ Slovensky Česky

„Pořád se něco děje“ je slavný citát známý z historek Miroslava Donutila. Reagujeme na vaše přání a legislativní změny a neustále na vývoji informačního systému základních uměleckých škol pracujeme. Zde naleznete přehled nových funkcí v iZUŠ a jejich vylepšení.

DatumStránkaPožadavekPopis realizace
25. 10. 2014Roční studijní plán žákaZobrazovat ročníkové výstupy ze všech individuálně a skupinově vyučovaných předmětůPokud v třídní knize pro individuální a skupinové vyučování vedete více předmětů zároveň, uvítáte skutečnost, že pod Studijním plánem žáka nyní uvidíte ročníkové výstupy ze všech individuálně a skupinově vyučovaných předmětů (pokud jsou vyplněny na straně Studijní zaměření a předměty).
21. 10. 2014Nastavení uživateleU zákonných zástupců zobrazit, se kterými žáky jsou spojeniAby bylo možné rozlišit mezi sebou zákonné zástupce stejného jména (máme např. více rodičů jménem Novák Jan), zobrazují se nyní u každého zákonného zástupce i žáci, se kterými jsou zákonní zástupci spojeni, včetně studijních zaměření.
Dále jsme u seznamu zaměstnanců umožnili řazení podle sloupce Typ uživatele. Nyní si tedy můžete zaměstnance seřadit podle uživatelských práv.
20. 10. 2014Příkaz k úhradě půjčovnéhoZobrazovat všechny Příkazy k úhradě půjčovnéhoV náhledu Příkazu k úhradě půjčovného v Dokumentech zaměstnance i v Dokumentech žáka nyní naleznete nejen ten právě platný, ale všechny vystavené a dosud neuhrazené Příkazy k úhradě půjčovného.
19. 10. 2014Nastavení uživateleZobrazit podrobnosti o uživateliPokud je ve škole více žáků stejného jména, nebylo na první pohled patrné, který uživatel se váže k požadovanému žákovi. Tomu už je konec. Ukázáním myší na žáka zjistíte, jaká studuje studijní zaměření, a ihned tak poznáte, o kterého žáka jde. Ukázáním na zákonného zástupce zjistíte celé jeho jméno včetně titulů. Ukázáním na vedoucího pracovníka se objeví seznam jeho podřízených. Nemusíte tak nic dohledávat, proklikávat se k požadované informaci, vše máte jako na dlani.
18. 10. 2014Zákony, vyhlášky a jiné dokumentyUveřejnit úplné znění Školského zákona z roku 2011Školská zákon prošel mnoha novelami. Jeho poslední úplné znění z roku 2011 naleznete na stránce Zákony, vyhlášky a jiné dokumenty. Chtěli byste mít na této stránce další potřebné dokumenty? Napište nám.
17. 10. 2014Nastavení uživateleGenerovat hezká uživatelská jménaBezpečnost iZUŠ je velmi důležitá. Silná hesla zaručují, že k osobním údajům žáků a zákonných zástupců se nedostane nepovolaná osoba. Při generování přihlašovacích údajů systém přiřazoval komplikovaná uživatelská jména (např. swntkljt apod.), která si uživatelé po prvním přihlášení změnili na lépe zapamatovatelná (např. novak.jan). Nyní iZUŠ usnadňuje uživatelům práci a přímo generuje uživatelská jména, která uživatelé požadují. Používání iZUŠ je tak ještě jednodušší.
16. 10. 2014NovinkyRozdělit Novinky na české a sloveskéVíte, že iZUŠ používají i školy na Slovensku? Najdete ho na www.izus.sk. Přestože vývoj systému probíhá souběžně, v některých oblastech se liší. Některé funkce potřebují jen české školy, jiné jen slovenské. Proto jsme Novinky rozdělili, abyste byli informováni jen o těch, které se Vás týkají.
15. 10. 2014Zákony, vyhlášky a jiné dokumentyDoplnit propozice soutěží a další dokumentyNa stranu Zákony, vyhlášky a jiné dokumenty jsme doplnili Vyhlášení propozic soutěží ZUŠ v letošním školním roce, jejich nový Organizační řád a Manuál hodnocení. Nově zde naleznete také aktuální úplné znění školského zákona a čeká-li vás inspekce, mohou vám být užitečná rovněž Kriteria hodnocení ČŠI.
14. 10. 2014Všechny stránky s upozorněnímUmožnit skrýt upozorněníV případě, že si zobrazíte jiný než aktuální školní rok, jste na to upozorněni v pravém horním rohu. Toto červené upozornění můžete zavřít kliknutím na křížek, který se v něm po najetí myší ukáže. Stejným způsobem můžete skrýt i upozornění na aktuální novinky na Hlavní straně.
13. 10. 2014Třídní kniha pro individuální a skupinovou výukuAutomatické vyplnění hodnocení, pokud není žák přítomenPři vyplňování zápisu do třídní knihy, je-li žák nepřítomen (omluven, neomluven či bylo volno), žáka nehodnotíme klasifikační známkou (1, 2, 3, 4), není co hodnotit. Nyní Vám iZUŠ i v tomto ohledu ušetří práci a automaticky vyplní Hodnocení volbou "nehodnocen". Byla to sice dříve dvě kliknutí myší, ale proč dělat zbytečnou práci, když to může jít samo? :-)

Strana Předchozí strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Další strana    Zobrazit všechny novinky na jedné straně    Celkem 307 novinek

Vytvořeno pomocí iZUŠ (www.izus.cz)