Novinky

Nápověda WikiZUŠ Slovensky Česky

„Pořád se něco děje“ je slavný citát známý z historek Miroslava Donutila. Reagujeme na vaše přání a legislativní změny a neustále na vývoji informačního systému základních uměleckých škol pracujeme. Zde naleznete přehled nových funkcí v iZUŠ a jejich vylepšení.

DatumPožadavekPopis realizace
1. 3. 2014Zobrazovat kompletní Katalog o průběhu vzděláváníDo pololetí se v Katalozích zobrazovaly buď jen předchozí roky (2011/2012 a 2012/2013) nebo aktuální školní rok. Nyní, po pololetní klasifikaci, jsou už všechny roky na Katalogu pohromadě.
28. 2. 2014Možnost rychlého vymazání dataVedle dat (např. datum ukončení studia) se vám nově zobrazuje křížek. Po jeho stisknutí se příslušné datum vymaže, aniž byste museli mazat zvlášť den, měsíc a rok.
27. 2. 2014Umožnit vložení životopisuDo Osobních údajů zaměstnance nyní můžete vložit také životopis (kolonka zcela dole). Životopis nalezne využití především v případě, že využíváte propojení iZUŠ se školním webem a na webu zobrazujete údaje o zaměstnancích (jména, kontakty, vyučovaná studijní zaměření, nově i životopis).
26. 2. 2014Nový vzhled iZUŠVyslyšeli jsme vaše připomínky, že vzhled iZUŠ je příliš strohý a z programů typu Microsoft Word či Excel jste zvyklí na ikony. Poupravili jsme vzhled do modernějšího hávu (zaoblené rohy, decentnější odstíny, barevně sladěná tlačítka) a přidali ikony. Snad se Vám vzhled bude líbit a iZUŠ se Vám bude lépe používat. Jsme zvědaví na Vaše reakce.
25. 2. 2014Umožnit zvýraznit vzkaz na Nástěnce a nechat ho zobrazený, i když už uplynula doba pro jeho zobrazeníVzkazy na Nástěnce můžete označit jako přečtené, pro úsporu místa zůstanou zobrazeny jen začátky vzkazů šedou barvou. Pokud je však vzkaz pro Vás důležitý a nechcete, abyste na něj nezapomněli, můžete jej od ostatních odlišit, zvýraznit. Takto zvýrazněný vzkaz bude zobrazený červenou barvou.
Chcete-li zvýraznit vzkaz, který se Vám objevil na Nástěnce a ponechat jej déle zobrazený, místo na Potvrdit přečtení klikněte na Potvrdit přečtení a zvýraznit.
24. 2. 2014Umožnit přidání předmětu Hra na druhý nástrojDo učebních plánů můžete zařadit předmět typu Druhý nástroj. Jako Způsob výuky zvolte Kolektivní a jako Typ kolektivu Druhý nástroj. Po zařazení předmětu do učebního plánu se v osobních údajích žáka objeví vpravo dole kolonka pro výběr vyučujícího. Jeho výběrem se žákovi vytvoří třídní kniha pro tento předmět.
9. 2. 2014Mít k dispozici přehled funkcí a možností systému iZUŠVytvořili jsme pro Vás Uživatelskou příručku Informačního systému pro základní umělecké školy iZUŠ.
Je navržena tak, aby Vám v maximální možné míře pomohla v orientaci v systému iZUŠ. Obsahuje nejen řešení těch nejčastějších úkonů v rámci iZUŠ, ale také tipy na zefektivnění Vaší práce. Uživatelská příručka je průběžně aktualizována, což bude avizováno zde v Novinkách.
Dostupná je na straně Nápověda.
4. 2. 2014Import výpisů České SpořitelnyOd 4. 2.2014 je možné importovat platby z České Spořitelny do iZUŠ pomocí formátu ABO (koncovka *.gpc). Původní formát CSV již není podporován (CSV výpisy uložené před 15. 1.2014 importovat ještě lze, nově vytvořené po 15. 1.2014 již ne).
V případě potřeby kontaktujte prosím infolinku České Spořitelny na tel: 800 207 207, kde Vám rádi pomohou nastavit Vaše internetové bankovnictví tak, abyste si mohli výpisy v ABO formátu stahovat.
24. 1. 2014Zvýraznit kolektivy vyučované třídním učitelemNa stránce Osobní údaje žáka (v pravém sloupci) je nyní kolektivní výuka vyučovaná žákovým třídním učitelem zvýrazněna tučným písmem.
22. 1. 2014Vidět a moci upravovat adresáty a text Žádosti o zaplacení školnéhoPokud chcete vidět a upravovat znění žádosti, nebo ji chcete zaslat určité skupině žáků, využijte funkci Poslat zprávu na straně Žáci. Nejprve vyberte žáky pomocí filtru Školné – jen ještě nezaplaceno a neodesláno upozornění (ve Filtrech a hledání dole na straně Žáci), který vyhledá žáky, kteří nezaplatili a během uplynulých 7 dní jim nebyla zaslána žádost o zaplacení. Dalšími filtry můžete okruh žáků ještě zúžit třeba na jednoho třídního učitele apod. V dalším kroku zvolte v Možnostech zobrazení Počet záznamů na jedné straně na všechny. Dále stiskněte tlačítko Poslat zprávu. Zde můžete upravit seznam adresátů a také využít a upravit přednastavenou šablonu. Při psaní zprávy nezapomeňte zatrhnout, že se jedná o Žádost o zaplacení školného.

Strana Předchozí strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Další strana    Zobrazit všechny novinky na jedné straně    Celkem 308 novinek

Vytvořeno pomocí iZUŠ (www.izus.cz)