Novinky

Nápověda WikiZUŠ Slovensky Česky

„Pořád se něco děje“ je slavný citát známý z historek Miroslava Donutila. Reagujeme na vaše přání a legislativní změny a neustále na vývoji informačního systému základních uměleckých škol pracujeme. Zde naleznete přehled nových funkcí v iZUŠ a jejich vylepšení.

DatumStránkaPožadavekPopis realizace
5. 3. 2014Třídní kniha pro individuální a skupinovou výuku, Třídní kniha pro kolektivní výukuV případě náhradní výuky zobrazit datum pravidelné výukyPokud hodina proběhne v náhradním termínu, v náhledu a tisku Třídní knihy se automaticky zobrazí i datum pravidelné výuky (na začátku probírané látky v závorce). V elektronické Třídní knize se datum pravidelné výuky ukáže po ukázání myší na datum odučené hodiny.
4. 3. 2014Nastavení uživateleUmožnit nastavení doby, po které je uživatel automaticky odhlášenNa stránce Nastavení uživatele si nyní můžete nastavit, za jak dlouho vás systém automaticky odhlásí. Přednastavený interval je 60 minut.
Při nastavení delšího intervalu pamatujte na bezpečnostní riziko zneužití Vašeho přístupu do iZUŠ jinou osobou! Vždy, když se od počítače vzdalujete (byť jen na pár minut), odhlaste se. Dokumenty obsahují citlivé osobní údaje, které by mohla neoprávněná osoba zneužít.
3. 3. 2014Škola, Kontakty, Osobní údaje žákaZobrazit adresu na mapě.Veškeré adresy v iZUŠ můžete nyní zobrazit na mapě kliknutím na odkaz "mapa".
1. 3. 2014Katalog o průběhu vzděláváníZobrazovat kompletní Katalog o průběhu vzděláváníDo pololetí se v Katalozích zobrazovaly buď jen předchozí roky (2011/2012 a 2012/2013) nebo aktuální školní rok. Nyní, po pololetní klasifikaci, jsou už všechny roky na Katalogu pohromadě.
28. 2. 2014Osobní údaje žáka, Osobní údaje zaměstnance, Přihláška do ZUŠ, Filtry a hledáníMožnost rychlého vymazání dataVedle dat (např. datum ukončení studia) se vám nově zobrazuje křížek. Po jeho stisknutí se příslušné datum vymaže, aniž byste museli mazat zvlášť den, měsíc a rok.
27. 2. 2014Osobní údaje zaměstnanceUmožnit vložení životopisuDo Osobních údajů zaměstnance nyní můžete vložit také životopis (kolonka zcela dole). Životopis nalezne využití především v případě, že využíváte propojení iZUŠ se školním webem a na webu zobrazujete údaje o zaměstnancích (jména, kontakty, vyučovaná studijní zaměření, nově i životopis).
26. 2. 2014Všechny stránkyNový vzhled iZUŠVyslyšeli jsme vaše připomínky, že vzhled iZUŠ je příliš strohý a z programů typu Microsoft Word či Excel jste zvyklí na ikony. Poupravili jsme vzhled do modernějšího hávu (zaoblené rohy, decentnější odstíny, barevně sladěná tlačítka) a přidali ikony. Snad se Vám vzhled bude líbit a iZUŠ se Vám bude lépe používat. Jsme zvědaví na Vaše reakce.
25. 2. 2014Hlavní stranaUmožnit zvýraznit vzkaz na Nástěnce a nechat ho zobrazený, i když už uplynula doba pro jeho zobrazeníVzkazy na Nástěnce můžete označit jako přečtené, pro úsporu místa zůstanou zobrazeny jen začátky vzkazů šedou barvou. Pokud je však vzkaz pro Vás důležitý a nechcete, abyste na něj nezapomněli, můžete jej od ostatních odlišit, zvýraznit. Takto zvýrazněný vzkaz bude zobrazený červenou barvou.
Chcete-li zvýraznit vzkaz, který se Vám objevil na Nástěnce a ponechat jej déle zobrazený, místo na Potvrdit přečtení klikněte na Potvrdit přečtení a zvýraznit.
24. 2. 2014Studijní zaměření a předmětyUmožnit přidání předmětu Hra na druhý nástrojDo učebních plánů můžete zařadit předmět typu Druhý nástroj. Jako Způsob výuky zvolte Kolektivní a jako Typ kolektivu Druhý nástroj. Po zařazení předmětu do učebního plánu se v osobních údajích žáka objeví vpravo dole kolonka pro výběr vyučujícího. Jeho výběrem se žákovi vytvoří třídní kniha pro tento předmět.
9. 2. 2014Uživatelská příručkaMít k dispozici přehled funkcí a možností systému iZUŠVytvořili jsme pro Vás Uživatelskou příručku Informačního systému pro základní umělecké školy iZUŠ.
Je navržena tak, aby Vám v maximální možné míře pomohla v orientaci v systému iZUŠ. Obsahuje nejen řešení těch nejčastějších úkonů v rámci iZUŠ, ale také tipy na zefektivnění Vaší práce. Uživatelská příručka je průběžně aktualizována, což bude avizováno zde v Novinkách.
Dostupná je na straně Nápověda.

Strana Předchozí strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Další strana    Zobrazit všechny novinky na jedné straně    Celkem 311 novinek

Vytvořeno pomocí iZUŠ (www.izus.cz)