Přehled nápovědy k tématu 'bodování'

Nápověda WikiZUŠ Slovensky Česky

 Další související témata: 7 porotců porota průměr

Kliknutím na článek zobrazíte jeho celý obsah. Chcete-li získat podrobnější a souvislejší nápovědu, najeďte na myší daný článek a stiskněte tlačítko Zobrazit v Nápovědě.

Bodování v případě 7 porotců

V případě, že soutěž hodnotí 7 porotců. Zapíšete do Bodovací tabulky všechny body. Systém už automaticky vyškrtne body nejvyšší a nejnižší a vypočítá průměr ze zbytku bodů. 

Umístění v Nápovědě: 19. ELEKTRONICKÁ ORGANIZACE SOUTĚŽÍ ZUŠ (EOS ZUŠ) › 13. Bodování v případě 7 porotců

Související témata: 7 porotců porota bodování průměr

Může porota zvolit možnosti bodování?

Ano. Vzhledem k tomu, že bodování je Organizačním řádem soutěží ZUŠ (vyhlašovaných MŠMT) pouze doporučené (rozmezí bodů), každý organizátor a porota si mohou stupnici zvolit. 
Obecně platí, že od 21 bodů je první cena, na postup do vyššího kola by mělo být vzhledem k omezenému počtu postupujících více bodů. Zapsané body Bodovací tabulce vidí pouze organizátor kola.

Umístění v Nápovědě: 19. ELEKTRONICKÁ ORGANIZACE SOUTĚŽÍ ZUŠ (EOS ZUŠ)15. Nejčastěji kladené otázky › 11. Může porota zvolit možnosti bodování?

Související témata: bodování doporučení organizátor způsob

Jak se tvoří Výsledková listina?

Systém EOS ZUŠ umožňuje na základě rozhodnutí UR dvojí výsledkovou listinu:
  1. s průměrem bodů,
  2. kompletní bodování celé poroty (jako je například na Prague Junior Note).
Tři lidé mohou ovlivnit to, co vidíte: organizátor (např. ředitel školy), předseda Krajské umělecké rady (případně dané sekce), a předseda poroty. V úvodní poradě si porota názor ujednotí.

Umístění v Nápovědě: 19. ELEKTRONICKÁ ORGANIZACE SOUTĚŽÍ ZUŠ (EOS ZUŠ)15. Nejčastěji kladené otázky › 15. Jak se tvoří Výsledková listina?

Související témata: výsledková listina bodování organizátor průměr body předseda

Vytvořeno pomocí iZUŠ (www.izus.cz)