Novinky

Nápověda WikiZUŠ Slovensky Česky

„Pořád se něco děje“ je slavný citát známý z historek Miroslava Donutila. Reagujeme na vaše přání a legislativní změny a neustále na vývoji informačního systému základních uměleckých škol pracujeme. Zde naleznete přehled nových funkcí v iZUŠ a jejich vylepšení.

DatumPožadavekPopis realizace
13. 10. 2014Automatické vyplnění hodnocení, pokud není žák přítomenPři vyplňování zápisu do třídní knihy, je-li žák nepřítomen (omluven, neomluven či bylo volno), žáka nehodnotíme klasifikační známkou (1, 2, 3, 4), není co hodnotit. Nyní Vám iZUŠ i v tomto ohledu ušetří práci a automaticky vyplní Hodnocení volbou "nehodnocen". Byla to sice dříve dvě kliknutí myší, ale proč dělat zbytečnou práci, když to může jít samo? :-)
12. 10. 2014Při vyplňování Přihlášky zobrazit Kontakty na školu a při prohlížení Kontaktů umožnit hned podat Přihlášku do zvolené školyKdyž zvolíte v Přihlášce do ZUŠ školu, kam chcete žáka přihlásit, kliknutím v menu na Kontakt se hned zobrazí kontakty na zvolenou školu, nemusíte školu znovu hledat v seznamu všech škol. I opačně když na straně Kontakt vyberete školu, kliknutím v menu na Přihláška může hned přihlásit žáka do této školy.
Chystáme pro vás i snadnější vyhledávání škol nebo automatické vyhledání nejbližší školy ve vašem okolí.
11. 10. 2014Uveřejnit informace o připravovaných zákonechNa stránku Zákony, vyhlášky a jiné dokumenty jsme přidali další sekci Připravované zákony, kde vás budeme informovat o chystaných změnách a novelách zákonů, abyste se na ně mohli s předstihem připravit.
10. 10. 2014Žáky studující hru na druhý nástroj zobrazit až pod ostatními individuálně vyučovanými žákyŽáci mohou jako nepovinný předmět studovat hru na druhý nástroj. Tito žáci se ve Výkazu žáků a vyučovacích hodin zobrazují až pod žáky studujícími své povinné předměty.
9. 10. 2014Uveřejnit motto iZUŠMotto vyjadřuje základní myšlenku díla, motivaci k jeho vytvoření. Smyslem iZUŠ je usnadnit vám práci. Neboli proč to dělat složitě, když to jde jednoduše? Mottem iZUŠ je tedy ...jednoduše.
Spatřit ho můžete pod logem iZUŠ.
8. 10. 2014Upozornit na zobrazení neaktuálního školního rokuV případě, že se přepnete do jiného školního roku, než je právě aktuální (nyní 2014/2015), budete kromě zvýrazněného přepínače školních roků ještě o tomto informováni červeným upozorněním v pravém horním rohu každé stránky. Nemělo by se už stát, že omylem provedete změny v jiném školním roce, než jste zamýšleli.
7. 10. 2014Termíny prázdnin a státních svátkůDo iZUŠ byly doplněny termíny všech státních svátků a prázdnin v ČR a SR na celý školní rok 2014/2015 včetně termínů jarních prázdnin (dle okresů v ČR a dle krajů v SR).
6. 10. 2014Upozornit na narozeniny žákůiZUŠ se přibližuje lidem, nestará se jen o povinnou dokumentaci, ale myslí i na mezilidskou komunikaci a každodenní radosti života. Na přání našich uživatelů jsme v levém sloupci pod kalendářem zobrazili upozornění na narozeniny žáků, dnešní, zítřejší, ale i již proběhlé, pokud jste někomu zapomněli popřát. Těšíme se na Vaše další podněty, protože iZUŠ je tu především pro Vás.
5. 10. 2014Umožnit exportovat seznam žáků i s rodnými číslyJestliže potřebujete získat seznam žáků a dále s ním pracovat např. v Excelu, může na straně Žáci použít tlačítko Exportovat seznam do souboru. Pokud máte zobrazen i sloupec Rodné číslo, budou do souboru uložena i rodná čísla žáků (platí pouze pro administrátory školy). Navíc si můžete seznam žáků podle rodných čísel seřadit.
3. 10. 2014Zrychlit načítání stránekProtože iZUŠ se každým dnem vylepšuje, o čemž svědčí i přehled novinek, není možné, abychom přidávali více a více věcí, aniž bychom čas od času udělali pořádek. Zapracovali jsme na ukládání souborů do paměti prohlížeče (tzv. cache [keš]) a výsledkem je rychlejší načítání všech stránek iZUŠ. Nečekejte zázraky, protože doba potřebná k zobrazení stránky stále závisí na rychlosti Vašeho internetového připojení, výkonu počítače a schopnostech prohlížeče, ale i tak se jedná o významný posun kupředu, který šetří Váš čas.

Strana Předchozí strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Další strana    Zobrazit všechny novinky na jedné straně    Celkem 308 novinek

Vytvořeno pomocí iZUŠ (www.izus.cz)