Novinky

Nápověda WikiZUŠ Slovensky Česky

„Pořád se něco děje“ je slavný citát známý z historek Miroslava Donutila. Reagujeme na vaše přání a legislativní změny a neustále na vývoji informačního systému základních uměleckých škol pracujeme. Zde naleznete přehled nových funkcí v iZUŠ a jejich vylepšení.

DatumPožadavekPopis realizace
18. 10. 2012Později přijaté žáky dát až na konec seznamuŽáci, kteří byli přijati ke studiu později než na začátku školního roku, jsou uvedeni až na konci seznamu. Např. žáci přijatí až v říjnu, mají proškrtnutý měsíc září a jsou doplněni až za žáky, kolektivy a korepetice vyučované od září.
18. 10. 2012Ve vzkazech na Nástěnce respektovat odřádkováníKvůli úspoře místa na Hlavní straně byly vzkazy zobrazovány bez odřádkování, tedy jako souvislý text. Přehlednost daná odřádkováním je nyní upřednostněna před úsporou místa.
18. 10. 2012Vzkazy zobrazovat včetně odřádkováníVzkazy jsou nyní zobrazovány včetně odřádkování, což je činí přehlednějšími, ale zabírají více místa na výšku. Šetřete při vkládání vzkazů s odřádkováním (klávesou Enter).
18. 10. 2012Uveřejnit na jednom místě veškerou legislativu a další dokumenty týkající se základních uměleckých školPro snadný přístup ke všem zákonům, vyhláškám, nařízením, předpisům, učebním plánům, učebním osnovám, vzdělávacím programům a dalším dokumentům byla vytvořena nová stránka. Dostanete se na ni ze strany Škola kliknutím na tlačítko Zákony, vyhlášky a jiné dokumenty. Pokud by vám zde nějaký dokument chyběl, neváhejte nás kontaktovat.
17. 10. 2012Vyplnit počty hodin i za měsíc říjen a zohlednit žáky, kteří nastoupili až od října, případně v měsíci září ukončili studiumJe-li v Nastavení tisku zvolena možnost Vyplnit počty hodin, Výkaz žáků a vyučovacích hodin obsahuje i počty hodin jednotlivých žáků, kolektivů či korepetic včetně celkových součtů za měsíc září a říjen. Počty hodin jsou proškrtnuty u těch žáků, kteří byli přijati ke studiu později nebo před daným měsícem ukončili studium.
16. 10. 2012Nehlásit chybu, když je žák zařazen do kolektivu, který byl v Osobních údajích zaměstnance smazánSprávný postup při rušení kolektivu je nejdříve odškrtnout žákům kolektiv v Osobních údajích žáka (vyřadit je z kolektivu), odstranit výuku kolektivu z Rozvrhu hodin a pak teprve kolektiv v Osobních údajích zaměstnance smazat (zrušit třídní knihu). Nicméně nedodržení tohoto postupu už není signalizováno chybovým hlášením. Smazáním kolektivu už dojde i ke zrušení všech vazeb na tento kolektiv v jednom kroku.
15. 10. 2012Posunout tlačítko Smazat vzkaz dále od tlačítka pro uložení, aby nemohlo dojít k překliknutíTlačítko Smazat vzkaz je posunuto zcela doprava a zobrazeno červenou barvou.
15. 10. 2012Zpřístupnit dokument Seznam žákům zapůjčených nástrojůZ Dokumentů zaměstnance je možné zobrazit Seznam žákům zapůjčených nástrojů. Čerpá informace ze Smluv o zapůjčení nástroje, Příkazů k úhradě půjčovného a Plateb. Je tak snadným přehledem, jaké nástroje mají žáci půjčeny a zda už za ně zaplatili půjčovné. Seznam je též možné tisknout.
15. 10. 2012Informovat, jak se uživatel může seznámit s novinkami v iZUŠV Nápovědě je zveřejněna odpověď na často kladený dotaz týkající se novinek. Novinky si může uživatel zobrazit kliknutím na odkaz Novinky, který je umístěn v patičce, tmavém pruhu zcela vespod každé stránky. Odkaz na Novinky byl přidán i na stránku O webu.
15. 10. 2012Navýšit počet znaků pro Název předmětuPočet znaků byl z 50i znaků navýšen na 100 znaků. Teď je tedy možné ukládat názvy předmětů delší než 50 znaků.

Strana Předchozí strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Další strana    Zobrazit všechny novinky na jedné straně    Celkem 308 novinek

Vytvořeno pomocí iZUŠ (www.izus.cz)