Novinky

Nápověda WikiZUŠ Slovensky Česky

„Pořád se něco děje“ je slavný citát známý z historek Miroslava Donutila. Reagujeme na vaše přání a legislativní změny a neustále na vývoji informačního systému základních uměleckých škol pracujeme. Zde naleznete přehled nových funkcí v iZUŠ a jejich vylepšení.

DatumPožadavekPopis realizace
8. 11. 2012Umožnit na Nástěnku vkládat odkazyPokud na Nástěnku vložíte vzkaz, který obsahuje webovou adresu (např. www.izus.cz), stane se tato adresa odkazem. Odkazovaná stránka se otevře v novém okně prohlížeče.
7. 11. 2012Jednotlivé novinky od sebe více vizuálně oddělitPro zlepšení přehlednosti bylo přidáno odsazení nad i pod každou novinku. Popis realizace je tak více oddělen a nepůsobí jednolitě.
6. 11. 2012Usnadnit zapisování do třídních knihZapisování hodin je nejčastěji využívanou funkcí iZUŠ. Učitelé vyplní denně tisíce třídních knih. Proto jsme zapracovali na vylepšeních, aby bylo zapisování ještě snadnější, rychlejší a efektivnější. Standardní postup je ten, že na Hlavní straně kliknete u žáka či kolektivu na tlačítko Zapsat hodinu, zápis doplníte, uložíte, jdete opět na Hlavní stranu, kliknete na Zapsat hodinu a tak stále dokola, než zapíšete všechny hodiny. Nyní máte možnost před uložením zápisu zatrhnout volbu "Zapsat další hodinu" a dokonce zatrhnout volbu "Vždy". Výsledkem je, že se celý proces zautomatizuje a po uložení je Vám hned nabídnuta další hodina k zápisu. Volba "Vždy" toto nastavení uloží a pokaždé již bude moct pokračovat zápisem další hodiny. Až doplníte všechny zápisy, jste na Hlavní straně informováni, že nebyl nalezen žádný žák či kolektiv, kterému by bylo třeba zapsat hodinu. Dalším urychlením je přesunutí kurzoru do Probírané látky, takže můžete ihned začít psát. O těchto nových možnostech jste informováni v nápovědném textu zobrazeném v třídních knihách. Políčko pro psaní probírané látky bylo zvětšeno na 3 řádky, takže se do něj vejde více viditelného textu a nemusíte tak často text posouvat. Nově byla také řada tlačítek přesunuta nad nápovědný text, aby byla tlačítka snadněji přístupná.
6. 11. 2012Umožnit nastavení zapisování hodin do třídních knihV třídních knihách máte nyní možnost zatrhnout volby, které Vám urychlí zapisování hodin, viz novinka níže. Možnost uložit si nastavení, aby Vám vždy byla nabízena další hodina k zápisu, máte nyní i na stránce Nastavení.
5. 11. 2012Upravit nápovědný text, aby popisoval jednotlivé části třídní knihyKaždá stránka v iZUŠ obsahuje nápovědný text popisující všechny dostupné funkce. V třídních knihách jsme tento text rozdělili do třech odstavců, aby reflektoval tři části třídní knihy, tedy tabulku se zápisy hodin, úpravu zápisu a řadu tlačítek. Uživatel se tak snáze zorientuje v tom, co se kde nachází a jak kterou funkci použít.
4. 11. 2012Tlačítko pro smazání přesunout do editaceSmazání nebývá tak častou operací, proto bylo tlačítko Smazat přesunuto z výpisu zápisů do úpravy zápisu. Tím se zvětšil prostor v tabulce a vejde se do ní více textu. Budete-li chtít zápis smazat, klikněte nejdříve na tlačítko Upravit a teprve potom na tlačítko Smazat. O tento postup byla doplněna na stránce zobrazená nápověda.
3. 11. 2012Více řádků pro probíranou látkuEditační pole pro probíranou látku a poznámky byla upravena, aby obsahovala více řádků a mohli jste v textu dělat odřádkování (pomocí klávesy Enter) stejně, jako je tomu v Třídní knize pro individuální a skupinovou výuku. Tlačítka Uložit a Neuložit byla pro větší srozumitelnost přejmenována na Uložit zápis a Neuložit zápis.
2. 11. 2012Umožnit upozornit zaměstnance na nedostatky v dokumentechPokud nadřízený zaměstnance zjistí v jeho dokumentech nedostatky, může kliknutím na tlačítko Upozornit, které je zobrazené vedle každého dokumentu, poslat zaměstnanci upozornění na nedostatky. Tlačítko je viditelné tedy pouze vedoucím pracovníkům a administrátorům školy v jiných než jejich Dokumentech zaměstnance (aby neupozorňovali sami sebe). O této nové funkci informuje na stránce zobrazený nápovědný text.
2. 11. 2012Umožnit upozornit zaměstnance na nedostatky v dokumentechPokud nadřízený zaměstnance zjistí v dokumentech jeho žáka nedostatky, může kliknutím na tlačítko Upozornit, které je zobrazené vedle každého dokumentu, poslat zaměstnanci upozornění na nedostatky. Tlačítko je viditelné tedy pouze vedoucím pracovníkům a administrátorům školy u jiných než jejich žáků (aby neupozorňovali sami sebe). O této nové funkci informuje na stránce zobrazený nápovědný text.
1. 11. 2012Zvětšit všechna políčkaPolíčka "Vaše jméno a přijmení", "Vaše e-mailová adresa", "Předmět" a "Příloha", kam zadáváte text, byla rozšířena, aby se do nich vešlo více znaků.

Strana Předchozí strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Další strana    Zobrazit všechny novinky na jedné straně    Celkem 308 novinek

Vytvořeno pomocí iZUŠ (www.izus.cz)