Přehled nápovědy k tématu 'přijímací zkoušky'

Nápověda WikiZUŠ Slovensky Česky

 Další související témata: výsledky talentové rodiče web školy ID žáka variabilní symbol seznam další funkce Nezařazení žáci Protokol o přijímání žáků a komisionálních zkouškách osobní údaje vyplnit ročník Přihláška do ZUŠ informace kód

Kliknutím na článek zobrazíte jeho celý obsah. Chcete-li získat podrobnější a souvislejší nápovědu, najeďte na myší daný článek a stiskněte tlačítko Zobrazit v Nápovědě.

Termín přijímací zkoušky

Plánování pozvánek k přijímacím zkouškám můžete sobě i Zákonným zástupcům usnadnit, když rovnou do Přihlášky do ZUŠ nastavíte Termín přijímací zkoušky
Efektivní organizaci zkoušek a úsporu času ocení i rodiče, protože si předem zvolí termín, který jim vyhovuje. Vy naopak budete mít přehled, kolik žáků se v danou dobu dostaví. 
  • Ze záložky Škola přejeďte myší do Nastavení školy a poté klikněte na záložku Termíny přijímacích zkoušek (Škola > Nastavení > Termíny přijímacích zkoušek).
  • Klikněte na tlačítko +Nový termín přijímacích zkoušek,
  • Vyplňte Začátek a Konec přijímací zkoušky (kalendář nebo rozbalovací seznam). Rozmezí začátku a konce termínů přijímacích zkoušek může být maximálně 5 dní. Víkendy se negenerují. Termíny se vygenerují v zadaném časovém období.
  • Zadejte raději více kratších termínů, aby rodiče věděli, kdy na ně přijde řada, a dlouho nečekali. Doporučujeme termíny o délce 30 minut až 1 hodina a 5 až 10 uchazečů pro hudební a literárně-dramatický obor nebo 10 až 20 uchazečů pro výtvarný a taneční obor.
  • Pro nastavení intervalů termínů, např. po deseti minutách, použijte tlačítko +Nové termíny přijímacích zkoušek na zadané období
  • Vyberte Místo konání přijímací zkoušky z rozbalovacího seznamu,
    • pokud neznáte prozatím místo konání zkoušky, použijte název fiktivní učebny, založené na straně Škola (např. „místo konání bude dodatečně upřesněno“ nebo „místo konání bude oznámeno v SMS“. )
  • Vyplňte počet Uchazečů, kteří jsou pro daný termín očekáváni.
  • Zvolte Studijní zaměření, pro která je určen: 
    • studijní zaměření, pro která již nějaký termín byl vypsán, jsou zobrazena kurzívou, vypsané termíny se zobrazí po najetí na studijní zaměření v sloupci vpravoBerou se v potaz pouze dosud neproběhlé termíny.
    • Zakliknutím Studijního zaměření z pravého sloupce nabídky nezadáváte termín pro obor, ale přímo pro konkrétní studijní zaměření). 
    • Pokud je termín vypsán pro celé oddělení nástrojů, např. dechových nástrojů, postačí zakliknout toto oddělení. Termín se zobrazí v Přihláškách žáků s těmito studijními zaměřeními.
    • V menší škole možná zakliknete rovnou zatržítko Hudební obor – oddělení (Výtvarný obor, Taneční obor, Literárně-dramatický obor), protože budete mít pro uchazeče termín zkoušky společný.
  • Tlačítkem Uložit termín uložte nastavený termín přijímací zkoušky.

Pokud Přihlášky do ZUŠ byly do školy odeslány v období, kdy jste ještě neměli možnost naplánovat v iZUŠ Termíny přijímacích zkoušek, poskytujeme vám možnost dodatečně oslovit zákonné zástupce e-mailem, z něhož proklikem (i jako nepřihlášení v iZUŠ) přejdou na stranu Termín přijímacích zkoušek a termín si vyberou.
Zde máte připraven postup:
  1. Na straně Nezařazení žáci vyberte Žáky (Zákonné zástupce), kterým potřebujete poslat zprávu a klikněte na tlačítko Poslat zprávu
  2. Klikněte na Šablony zpráv, vyberte z roletky šablonu Termín přijímací zkoušky do ZUŠ a klikněte na Použít šablonu.
  3. Předmět zprávy se vám předvyplní názvem šablony „Termín přijímací zkoušky do ZUŠ“.
  4. Klikněte na Zobrazit náhledy zpráv před odesláním.
  5. Text zprávy můžete ještě upravit a zprávu poté můžete Odeslat.
  6. Zákonnému zástupci přijde e-mail s proklikem na stranu Termín přijímacích zkoušek (můžete si vyzkoušet, jak funguje proklik v e-mailu rodičům, když v některém náhledu kliknete pravým tlačítkem myši na odkaz „Termín přijímací zkoušky“ – v Google Chrome volba „Otevřít odkaz v anonymním okně“). 
  7. Otevře se nová strana Termín přijímací zkoušky, tam si rodič zvolí termín a klikne na Uložit.
  8. Systém zajistí, že se zvolený termín přijímací zkoušky propíše i do Osobních údajů žáka.
  9. Pro jednotlivé termíny přijímacích zkoušek můžete i nyní využít filtr s názvem Termín přijímacích zkoušek.








Výsledky přijímacích talentových zkoušek

Výsledky přijímacích talentových zkoušek, můžete získat přímo z iZUŠ. Pomůže vám k tomu jedna z Dalších funkcí na straně Žáci (i nezařazení žáci). 
Zobrazují se jen žáci, kteří mají vyplněn Protokol o přijímání žáků a komisionálních zkouškách (Typ zkoušky přijímací) nebo kteří mají vyplněné Datum přijetí do ZUŠ 1. 9. následujícího školního roku (nebo pozdější).

  1. Klikněte na straně Žáci dole pod seznamem žáků na rozbalovací seznam Dalších funkcí.
  2. Vyberte funkci Výsledky přijímacích talentových zkoušek.
  3. Zobrazí se Vám tabulka Výsledky přijímacích talentových zkoušek pro aktuální školní rok. 
  4. Seznam se dělí na:
    1. PŘIJATÍ – Zobrazují se jen žáci, kteří mají v iZUŠ vyplněný Protokol o přijímání žáků a komisionálních zkouškách (Typ zkoušky přijímací) s hodnotou Přijat, v Osobních údajích žáka je vyplněný Učitel studijního zaměření a vyplněné Datum přijetí do ZUŠ 1. 9. následujícího školního roku nebo pozdější (nebo vyplněné Datum rozhodnutí o přijetí)
    2. ČEKAJÍCÍ NA PŘIJETÍ – NÁHRADNÍCI – mají v iZUŠ vyplněný Protokol o přijímání žáků a komisionálních zkouškách s hodnotou Přijat, ale nemají v Osobních údajích žáka vyplněn Datum přijetí do ZUŠ (příští školní rok).
    3. NEPŘIJATÍ – Zobrazují se jen žáci, kteří mají v iZUŠ vyplněný Protokol o přijímání žáků a komisionálních zkouškách (Typ zkoušky přijímací) s Hodnocením 4 nebo Nepřijat.
  5. K jednotlivým Studijním zaměřením jsou přiřazeny  anonymní kódy žáků (Variabilní symboly), tak jak je mají Zákonní zástupci na Přihlášce do ZUŠ nebo v potvrzujícím e-mailu po odeslání přihlášky.
  6. Pokud byste zkopírovali údaje a vytvořený pdf soubor vložili na web školy, snadno si tak mohou Zákonní zástupci zkontrolovat, zda jejich dítě bylo či nebylo přijato ke studiu do ZUŠ (další úprava pro automatické zobrazení z webu školy i nepřihlášeným uživatelům je v plánu).
  7. Jako vhodný doplněk doporučujeme využití strany Informace o přijetí, která navíc sděluje jméno učitele, ke kterému byl žák zařazen, spolu s kontakty na něj.


Vytvořeno pomocí iZUŠ (www.izus.cz)