Novinky

Nápověda WikiZUŠ Slovensky Česky

„Pořád se něco děje“ je slavný citát známý z historek Miroslava Donutila. Reagujeme na vaše přání a legislativní změny a neustále na vývoji informačního systému základních uměleckých škol pracujeme. Zde naleznete přehled nových funkcí v iZUŠ a jejich vylepšení.

DatumPožadavekPopis realizace
26. 10. 2014Aktualizovat Kritéria hodnocení České školní inspekceČeská školní inspekce každý rok uveřejňuje Kritéria hodnocení podmínek, průběhu a výsledků vzdělávání a Přílohy ke kritériím. Přidali jsme je mezi dokumenty, abyste byli na případnou kontrolu dobře připraveni. Nemusíte se však bát, iZUŠ vám svými automatickými kontrolami situaci značně ulehčuje, máte okamžitý přehled o nedostatcích na vaší škole a můžete je napravit.
Protože dokumentů na straně Zákony, vyhlášky a jiné dokumenty stále přibývá, pro lepší orientaci jsme vytvořili Obsah.
Přejmenovali jsme též oddíl Ostatní dokumenty na konkrétnější název – Inspekce a předpisy.
25. 10. 2014Zobrazovat ročníkové výstupy ze všech individuálně a skupinově vyučovaných předmětůPokud v třídní knize pro individuální a skupinové vyučování vedete více předmětů zároveň, uvítáte skutečnost, že pod Studijním plánem žáka nyní uvidíte ročníkové výstupy ze všech individuálně a skupinově vyučovaných předmětů (pokud jsou vyplněny na straně Studijní zaměření a předměty).
21. 10. 2014U zákonných zástupců zobrazit, se kterými žáky jsou spojeniAby bylo možné rozlišit mezi sebou zákonné zástupce stejného jména (máme např. více rodičů jménem Novák Jan), zobrazují se nyní u každého zákonného zástupce i žáci, se kterými jsou zákonní zástupci spojeni, včetně studijních zaměření.
Dále jsme u seznamu zaměstnanců umožnili řazení podle sloupce Typ uživatele. Nyní si tedy můžete zaměstnance seřadit podle uživatelských práv.
20. 10. 2014Zobrazovat všechny Příkazy k úhradě půjčovnéhoV náhledu Příkazu k úhradě půjčovného v Dokumentech zaměstnance i v Dokumentech žáka nyní naleznete nejen ten právě platný, ale všechny vystavené a dosud neuhrazené Příkazy k úhradě půjčovného.
19. 10. 2014Zobrazit podrobnosti o uživateliPokud je ve škole více žáků stejného jména, nebylo na první pohled patrné, který uživatel se váže k požadovanému žákovi. Tomu už je konec. Ukázáním myší na žáka zjistíte, jaká studuje studijní zaměření, a ihned tak poznáte, o kterého žáka jde. Ukázáním na zákonného zástupce zjistíte celé jeho jméno včetně titulů. Ukázáním na vedoucího pracovníka se objeví seznam jeho podřízených. Nemusíte tak nic dohledávat, proklikávat se k požadované informaci, vše máte jako na dlani.
18. 10. 2014Uveřejnit úplné znění Školského zákona z roku 2011Školská zákon prošel mnoha novelami. Jeho poslední úplné znění z roku 2011 naleznete na stránce Zákony, vyhlášky a jiné dokumenty. Chtěli byste mít na této stránce další potřebné dokumenty? Napište nám.
17. 10. 2014Generovat hezká uživatelská jménaBezpečnost iZUŠ je velmi důležitá. Silná hesla zaručují, že k osobním údajům žáků a zákonných zástupců se nedostane nepovolaná osoba. Při generování přihlašovacích údajů systém přiřazoval komplikovaná uživatelská jména (např. swntkljt apod.), která si uživatelé po prvním přihlášení změnili na lépe zapamatovatelná (např. novak.jan). Nyní iZUŠ usnadňuje uživatelům práci a přímo generuje uživatelská jména, která uživatelé požadují. Používání iZUŠ je tak ještě jednodušší.
16. 10. 2014Rozdělit Novinky na české a sloveskéVíte, že iZUŠ používají i školy na Slovensku? Najdete ho na www.izus.sk. Přestože vývoj systému probíhá souběžně, v některých oblastech se liší. Některé funkce potřebují jen české školy, jiné jen slovenské. Proto jsme Novinky rozdělili, abyste byli informováni jen o těch, které se Vás týkají.
15. 10. 2014Doplnit propozice soutěží a další dokumentyNa stranu Zákony, vyhlášky a jiné dokumenty jsme doplnili Vyhlášení propozic soutěží ZUŠ v letošním školním roce, jejich nový Organizační řád a Manuál hodnocení. Nově zde naleznete také aktuální úplné znění školského zákona a čeká-li vás inspekce, mohou vám být užitečná rovněž Kriteria hodnocení ČŠI.
14. 10. 2014Umožnit skrýt upozorněníV případě, že si zobrazíte jiný než aktuální školní rok, jste na to upozorněni v pravém horním rohu. Toto červené upozornění můžete zavřít kliknutím na křížek, který se v něm po najetí myší ukáže. Stejným způsobem můžete skrýt i upozornění na aktuální novinky na Hlavní straně.

Strana Předchozí strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Další strana    Zobrazit všechny novinky na jedné straně    Celkem 308 novinek

Vytvořeno pomocí iZUŠ (www.izus.cz)