Novinky

Nápověda WikiZUŠ Slovensky Česky

„Pořád se něco děje“ je slavný citát známý z historek Miroslava Donutila. Reagujeme na vaše přání a legislativní změny a neustále na vývoji informačního systému základních uměleckých škol pracujeme. Zde naleznete přehled nových funkcí v iZUŠ a jejich vylepšení.

DatumPožadavekPopis realizace
27. 4. 2013Umožnit potvrdit přečtení vzkazu na NástěnceVedení školy píše svým zaměstnancům, žákům a jejich zákonným zástupcům na Nástěnku vzkazy. Často je žádoucí, aby vedení školy mělo i zpětnou odezvu, že si zaměstnanci, žáci a jejich zákonní zástupci vzkazy opravdu přečetli. Když na Hlavní straně ukážete myší na vzkaz, objeví se tlačítko Potvrdit přečtení, na něj klikněte. Nejenom že je pak vedení školy informováno, kdo a kdy si vzkaz přečetl, ale i Vy víte, které vzkazy jste již četli, protože po potvrzení přečtení vzkaz zašedne a zobrazí se jen jeho první řádek. Kdybyste si vzkaz chtěli přečíst znovu celý, ukažte na něj myší a klikněte na tlačítko Zobrazit celý vzkaz.
Vedení školy může vzkaz z Hlavní strany rovnou upravit.
Pokud se ve vzkazu cokoli změní (např. se posunul termín uzávěrky), znovu se uživatelům zobrazí celý vzkaz, aby si jej přečetli a potvrdili přečtení.
24. 3. 2013V exportovaném souboru obsahujícím seznam žáků přeložit záhlaví sloupců do slovenského jazykaPokud si přejete uložit seznam žáků do počítače, můžete kliknout na tlačítko Exportovat seznam do souboru. Pro ZUŠ na Slovensku jsou nyní záhlaví sloupců (jako Příjmení, Jméno atd.) přeloženy do slovenštiny.
23. 3. 2013Umožnit zobrazit v samostatných sloupcích předepsané školné na 1. pololetí, 2. pololetí, celý rok i jednotlivé měsíceAbyste měli okamžitý přehled o tom, který žák platil školné ročně, pololetně či měsíčně a jakou částkou, do Možností zobrazení jsme přidali další sloupce týkající se školného. Podle těchto sloupců můžete žáky i seřadit, vzestupně (od nejnižšího školného) či vzestupně (od nejvyššího školného).
22. 3. 2013Umožnit filtrování i podle účelu platby (specifických symbolů)Přidali jsme do Filtrů další filtr "Účel platby". Můžete si tak zobrazit třeba jen, kolik činilo měsíční školné za březen bez rozpočítávání pololetního či ročního školného na jednotlivé měsíce.
21. 3. 2013Zobrazovat správně časové údajeText Novinek je automaticky formátován, aby nebyly jednopísmenné předložky a spojky na koncích řádků, správně se zobrazovaly odkazy na jiné stránky, po tečce následovala mezera, a je aplikováno mnoho dalších korektur, které napomáhají správnému zobrazování textu a jeho snadnému čtení. Časové údaje ve formátu, jaký má být podle českých norem (hodiny a minuty oddělené tečkou), však nemají mít po tečce mezeru. Nyní automatické formátování respektuje i tuto výjimku.
20. 3. 2013Upravit zobrazení přesahujících hodin v náhledu rozvrhu a při tiskuPokud si zobrazíte Rozvrh hodin jen od 12. do 20. hodiny (viz Nastavení tisku; jedná se o standardní nastavení, které postačuje pro zobrazení běžné výuky) a máte přitom v rozvrhu výuku nebo nepřímou pedagogickou činnost konanou dopoledne nebo naopak večer (tedy začínající dříve než ve 12.00 či končící později než ve 20.00), je třeba vizuálně hodiny posunout do tabulky tak, aby byly viditelné, ale tabulku nepřesahovaly. Dopolední a večerní činnosti nejen že zkrátíme, aby opticky začínaly ve 12.00 či končily ve 20.00, aby se do rozvrhu vlezly, ale také je zobrazíme minimálně jako 45iminutovou jednotku, aby byly dobře čitelné.
19. 3. 2013Upravit tiskový výstupUpravili jsme stránku tak, aby se při tisku nezobrazovala tlačítka s částkami, ale přímo částky, a celkové součty byly tučným písmem.
18. 3. 2013Umožnit hledat cokoli (příjmení, jméno, telefon, e-mail, studijní zaměření, variabilní číslo) u kohokoli bez nutnosti specifikace oblasti hledáníVyhledání se po mnoha vylepšeních stalo skutečně mocným nástrojem pro okamžitý přístup k potřebným informacím. Určitě používáte Seznam nebo Google, iZUŠ není v tomto ohledu výjimkou. Dosud posledním a nejvíce žádaným vylepšením je umožnit vyhledávání žáků, zákonných zástupců či zaměstnanců podle jakéhokoli údaje či kombinace údajů. Vyhledávání nikdy nebylo rychlejší. Stačí kliknout do políčka "Hledat..." v levém sloupci, napsat hledaný výraz (stačí počáteční písmena) a potvrdit klávesou Enter nebo stisknout přímo tlačítko Zobrazit, Dokumenty, Osobní údaje nebo Žáci. Napíšete-li třeba "no" a kliknete na tlačítko Žáci, zobrazí se Vám ihned žáci pana učitele Nováka. Napíšete-li "ve no" a stisknete tlačítko Dokumenty, jste okamžitě v Dokumentech žáka Veselého, který chodí k panu učiteli Novákovi. Napíšete-li "sv hou" a kliknete na tlačítko Osobní údaje, zobrazí se Vám ihned Osobní údaje žákyně Svobodové, která studuje housle. Neprocházejte již zdlouhavě stránky Zaměstnanci či Žáci, abyste se dostali k požadovanému zaměstnanci či žákovi. Vyhledávání je nejrychlejším způsobem dosažení žádaného cíle.
17. 3. 2013Umožnit hledat současně podle příjmení či jména žáka a příjmení třídního učiteleKdyž chcete najít žáka, znáte jeho příjmení, ale ne jméno (nebo opačně), může být skvělým vodítkem k nalezení třídní učitel. Chcete-li tedy např. zobrazit Osobní údaje žáka Veselého, který chodí k panu učiteli Novákovi, stačí napsat do vyhledávacího políčka "ve no" ("ve" jako Veselý a "no" jako Novák) a ihned se Vám ukáží Osobní údaje požadovaného žáka.
16. 3. 2013Umožnit hledat podle studijního zaměřeníZobrazit si jen žáky studující určité studijní zaměření může na straně Žáci s použitím Filtrů, ale to je zdlouhavé. Určitě snadnější je napsat do vyhledávacího políčka "pěv" (jako pěvecká či zpěv) a hned se Vám ukáží všichni žáci, kteří studují zpěv, a to nejen sólový, ale i sborový. Chcete-li jen sólový, napíšete "sólový". Vyzkoušejte. Hledání je k dispozici na každé stránce, máte tak rychlý a snadný přístup k informacím odkudkoli.

Strana Předchozí strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Další strana    Zobrazit všechny novinky na jedné straně    Celkem 308 novinek

Vytvořeno pomocí iZUŠ (www.izus.cz)